Správa CHKO Český ráj >> Správa informuje >> Naučné stezky >> Lesní dětská naučná stezka Sedmihorky

Lesní dětská naučná stezka Sedmihorky

Lesní dětská naučná stezka Sedmihorky
  • délka: 3,0 km
  • počet panelů: 17 ks
  • typ: Pěší
  • obtížnost: Střední

Lesní dětská naučná stezka Sedmihorky byla vybudována členy SEV Český ráj v roce 2005. V říjnu téhož roku byla při příležitosti konání mezinárodní konference k padesáti letům CHKO Český ráj slavnostně otevřena. Stezka je zaměřena především na dětské návštěvníky, na jejich smyslové vnímání a fantazii.

Lesní dětská naučná stezka Sedmihorky, Foto: Správa CHKO Český ráj

Doporučený výchozí bod: kemp Sedmihorky

Trasa naučné stezky je okružní a je vedena po turisticky značených trasách (po modré a žluté), lesních cestách a místních komunikacích.

Průběh trasy: Naučná stezka začíná a končí v kempu Sedmihorky. Stezka návštěvníka vede podél přírodní rezervace Bažantník, lesem přírodní rezervace Hruboskalsko a kolem rybníka Bažantník.

Předpokládaná časová náročnost: cca 2,5 hod dětské chůze

Počet zastavení: 17

Mapa ke stažení zde

Tištěného průvodce k lesní dětské naučné stezce Sedmihorky si můžete zakoupit v recepci kempu Sedmihorky a v arboretu Bukovina v informačním středisku CHKO Český ráj. Průvodce ke stažení zde.

        Lesní dětská naučná stezka Sedmihorky - zastavení č.12, Foto: Správa CHKO Český ráj   Lesní dětská naučná stezka Sedmihorky, Foto: Správa CHKO Český ráj

Obtížnost

Trasa naučné stezky vede rovinným terénem. Přibližně třetina trasy stezky je nesjízdná pro kočárky a vozíky. Pro osoby se sníženou schopností pohybu a pro ženy s kočárky není celá trasa stezky vhodná.

Mapa stezky

Správa CHKO Český ráj

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt